3

Posiadanie własnego ogródka lub tarasu to spory atut, który umożliwia korzystanie z zalet spędzania czasu na świeżym powietrzu. Własna przestrzeń wcale nie musi być duża, aby cieszyć się spotkaniami ze znajomymi lub uprawiać zioła i rośliny. Jak jednak zyskać odrobinę prywatności, kiedy tuż obok znajdują się okna sąsiednich domów? Wystarczy zastosować kilka trików, które umożliwią odgrodzenie od wścibskiego wzroku sąsiada. Podpowiadamy, jak odsłonić się od sąsiada, aby zyskać dla siebie komfortową przestrzeń na świeżym powietrzu.

Czym odgrodzić się od sąsiada?

Wiele osób zastanawia się, czym się odgrodzić od sąsiada. Problem ten dotyczy zwłaszcza posiadaczy niewielkich ogródków lub tarasów. Tymczasem istnieje wiele sprawdzonych sposobów, które pozwalają cieszyć się prywatnością na terenie własnej posesji. O tym, jak się odgrodzić od sąsiada zadecydują przede wszystkim indywidualne preferencje, jednak często należy je dostosować do ilości posiadanego miejsca. Rodzaj wybranego ogrodzenia powinien uwzględniać najważniejsze potrzeby mieszkańców, a jednocześnie musi pokrywać się z budżetem, jaki można przeznaczyć na odgrodzenie od sąsiadów.

Gabion, czyli doskonały pomysł czym zasłonić się od sąsiada

Ogrodzenia gabionowe można obecnie spotkać na wielu osiedlach domków jednorodzinnych. O sukcesie tym zadecydował unikatowy wygląd w połączeniu z przystępną ceną. Designerska konstrukcja składa się w tym przypadku ze stalowych koszy, które wypełnia się kamieniami polnymi lub ozdobnymi, otoczakami lub płukanym szkłem. Możliwości wypełnienia gabionów są praktycznie nieograniczone, co stwarza pole do popisu dla pomysłów inwestora.

Gabion będzie najlepszym rozwiązaniem dla osób, które poszukują sposobu, jak osłonić się od sąsiada w oryginalny, a zarazem naturalny sposób. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest doskonałe odcięcie się od hałasu z zewnątrz, ponieważ kamienie stanowią świetną barierę akustyczną. Efekt? Na posesji można poczuć odrobinę prywatności, a dodatkowo delektować się ciszą i spokojem, a kosze z siatki zasypane kamieniami występują w dowolnych rozmiarach.

Jak odgrodzić się od sąsiada w szeregowcu – ogrodzenie żaluzjowe

Domy szeregowe ze względu na swoją specyfikę zabudowy wymagają wysokiego ogrodzenia, aby czuć się swobodnie we własnym ogródku. Jak odgrodzić się od sąsiada na własnej działce? Sprawdzonym rozwiązaniem są ogrodzenia żaluzjowe, które wykonane są ze specjalnie wyprofilowanej blachy alucynkowej. Przykładem takich ogrodzeń są ogrodzenia palisadowe PK1.

Ułożenie przęseł na kształt żaluzji nie tylko gwarantuje prywatność, ale również prezentuje się schludnie i elegancko. Możliwość wykonania praktycznie dowolnych wymiarów żaluzji do maksymalnej szerokości 3,2 metra stwarza nieograniczone pole dla aranżacji ogrodu. Ogrodzenie żaluzjowe idealnie pasuje do gabionu w formie bramy przesuwnej i furtki.

Jak odgrodzić się od sąsiada w bliźniaku – ogrodzenie panelowe z przesłonami

Przesłony do paneli ogrodzeniowych to idealna odpowiedź na pytanie, jak zasłonić się od sąsiada w domku typu bliźniak. W praktyce są to panele wykonane z wysokiej jakości tworzywa PVC w postaci pasków montowanych pionowo pomiędzy drutami panelowymi. Po zamontowaniu przesłona tworzy pełną powierzchnię, zapewniającą prywatność mieszkańcom.

Dodatkowym udogodnieniem jest w tym przypadku możliwość doboru odcienia paneli odgradzających. Dzięki temu swojemu ogródkowi lub tarasowi można nadać niepowtarzalny klimat albo dostosować ogrodzenie do elewacji budynku. Całość prezentuje się estetycznie i pozwala cieszyć się świeżym powietrzem na własnej posesji.

 

Odgrodzenie od sąsiada – dodatkowe wskazówki

Często spotykanym problemem jest również nieestetyczny płot sąsiada, który nie zachęca do spędzania czasu we własnym ogródku. Na szczęście również i na to mamy sprawdzone sposoby. Czym zasłonić płot od sąsiada? Najlepszym rozwiązaniem będą rośliny, które stwarzają przytulny klimat, a dodatkowo sprzyjają odpoczynkowi i relaksowi. Jak odgrodzić się od sąsiada roślinami? Najlepiej zdecydować się na wsadzenie do gruntu lub donic roślin płożących, które już po kilku latach całkowicie zarosną nieestetyczne ogrodzenie. Równie popularnym sposobem jest urządzenie pod ogrodzeniem rabaty z tujami oraz intensywnie kwitnącymi roślinami, które odwrócą uwagę od brzydkiego płotu sąsiada.

Współczesne budownictwo nie zawsze bierze pod uwagę potrzeby mieszkańców. Brak prywatności można na szczęście szybko naprawić, stosując nasze wskazówki, jak osłonić taras lub ogród od sąsiadów. Każdy z przedstawionych produktów jest dostępny w naszej ofercie wraz z montażem. Zapraszamy do kontaktu z naszymi handlowcami, którzy profesjonalnie doradzą i przygotują ofertę.

Kategorie

Ostatnie wpisy

Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu - nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie pytania. Przedstawimy ofertę oraz doradzimy w najlepszym wyborze!

Skontaktuj się