2

Bramy harmonijkowe, skrzydłowe i przesuwne warto wyposażyć w pilota. Jako producent ogrodzeń świadczymy kompleksowe usługi montażu wraz z automatyką. Wymaga to jednak przygotowania okablowania. Poniżej kilka wskazówek i standardowy opis, jak powinno wyglądać.

Brama wjazdowa przesuwna i składana harmonijkowa – umiejscowienie przewodów

Jeśli zależy ci na tym, aby twoja brama wjazdowa składana działała bez zarzutów, przewód zasilający musi być umiejscowiony w osłoniętym miejscu. Aby instalacja służyła długo, zdecyduj się na zakup kabli ziemnych żelowanych w peszlach ochronnych.

Obecnie bramy harmonijkowe czy bramy przesuwne montuje się przy podjazdach wykonanych z bruku. Okablowanie warto wykonać przed położeniem kostki, aby później nie trzeba było jej demontować.

Brama składana harmonijkowa, skrzydłowa i przesuwna – elementy zabezpieczenia

Automatyka powinna być niezawodna, dlatego też warto wyposażyć ją w silnik na 24 V, zapewniający ciągłą pracę oraz centralę z możliwością ustawienia płynnych startów i spowolnień. Do bramy warto podłączyć dodatkowe akcesoria m.in. moduł do sterowania przez WiFi oraz moduł zmniejszający zużycie energii.

Automatyczne bramy harmonijkowe skrzydłowe i przesuwne powinny mieć wbudowane fotokomórki, które chronią przed przytrzaśnięciem. Warto rozważyć ich montaż przed i za linią bramy.

Brama skrzydłowa, składana harmonijkowa i przesuwna – okablowanie

Standardowo brama wjazdowa harmonijkowa i skrzydłowa powinny zawierać takie elementy jak:

  • przewód zasilający 230 V (min. 3 x 1,5 mm2) – przeprowadzony od szafy z bezpiecznikami do miejsca instalacji centrali sterującej,

  • przewód 4 x 0,5mm2 od każdej fotokomórki do centrali,

  • przewód zasilający siłowniki (min. 3 x 1,5 mm2) – przeprowadzony od pierwszego i drugiego siłownika (po drugiej stronie wjazdu) do miejsca instalacji centrali sterującej

W przypadku bram przesuwnych montowany jest tylko jeden napęd więc okablowanie powinno wygladać następująco:

  • przewód zasilający 230 V (min. 3 x 1,5 mm2) – przeprowadzony od szafy z bezpiecznikami do fundamentu bramy przesuwnej

  • przewód 4 x 0,5mm2 od każdej fotokomórki do fundamentu,

Dodatkowo automatykę można uzupełnić w elementy ostrzegawcze, tj. Lampa oraz zwiększające zasięg pilotów tj. Antena. Tu również należy przygotować odpowiednie okablowanie:

  • przewód do lampy ostrzegawczej (min 2 x 0,75 mm2) – od miejsca instalacji do centrali / fundamentu,

  • przewód koncentryczny RG58 do anteny – od miejsca instalacji do centrali / fundamentu.

Jeśli brama wjazdowa przesuwna wjeżdża na furtkę, warto zainstalować zabezpieczenie, które zablokuje ruch bramy, kiedy furtka będzie otwarta. Do tego potrzebny będzie przewód 2 x1mm2. Podczas wykonywania okablowania można też wyprowadzić od fundamentu kable sterujące (2 x 1 mm2) np. ze stycznika na ścianie w garażu.

Automatyczne bramy harmonijkowe i przesuwne można zamontować w taki sposób, aby otwierać je z domofonu. W tym celu należy przeciągnąć przewód 2 x 1 mm2 z centrali domofonu do centrali w automatyce.

Chcesz zobaczyć nasze realizacje z automatycznymi bramami wjazdowymi, zobacz: montaż ogrodzeń Wrocław

Zainteresowała Cię nasza oferta? Zadzwoń!
+48 71 311 72 91

Furtka – okablowanie

Standardowe okablowanie domofonu oraz wideodomofonu cyfrowego dla furtek zawiera takie elementy jak:

  • przewód sterujący (min. 4 x 0,5 mm2) od domofonu do szafy z bezpiecznikami,

  • przewód do słuchawki (min 4 x 0,5 mm2) od szafy z bezpiecznikami do punktu montażowego,

  • przewód do elektrozaczepu (2 x 0,5 mm2) od domofonu do miejsca instalacji przylgi furtkowej, na wysokości około 1 m.

W naszej ofercie znajdziesz automatykę, furtki, bramy harmonijkowe i inne. Jeśli potrzebujesz fachowej pomocy, proponujemy usługi doradcze oraz instalatorskie wykonywane przez osoby z uprawnieniami.

Więcej o zaletach bramy i furtki wyposażonej w automatykę poczytasz na stronie INTELIGENTNE OGRODZENIE

Kategorie

Ostatnie wpisy

Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu - nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie pytania. Przedstawimy ofertę oraz doradzimy w najlepszym wyborze!

Skontaktuj się