Gabiony

Wycena

PALISADA.PL

ul. Grafitowa 1a

55-010 Radwanice

k/Wrocławia

+48 71 34 64 994


Płot czy ogrodzenie mogą mieć obecnie różne formy i funkcjonalności, dlatego czasem warto zobaczyć, co ciekawego pojawia się w świecie designu. Popularnym elementem posesji może stać się gabion, który już od jakiegoś czasu zachwyca projektantów.

Jeszcze do niedawna gabion był zwykłym elementem budowlanym, który stosowano do wzmacniania różnego rodzaju konstrukcji. Jednak stalowa siatka wypełniona ciekawymi materiałami przyciągnęła w końcu uwagę designerów i stała się pełnoprawnym elementem architektonicznym. Na popularność gabionu wpłynęło również to, że jego produkcja jest stosunkowo prosta, a cena wyjątkowo przystępna.

Gabion – nie tylko ogrodzenie

Obecnie gabiony mogą pełnić różne funkcje. Doskonale spisują jako oryginalne i atrakcyjne dla oka ogrodzenie domu. Klienci chętnie stosują je również jako ciekawy dodatek do ogrodu – gabion można bez większego problemu przekształcić w nowoczesną ławkę, piękną donicę, grill czy też atrakcyjny element dekoracyjny, taki jak na przykład fontanna.

Rodzaje wypełnienia gabionów

Gabiony zachwycają przede wszystkim surowym urokiem – połączenie metalowej siatki oraz kamieni tworzy nietuzinkowy płot, który doskonale pasuje do nowoczesnej architektury. Jednak minimalistyczny wygląd gabionów świetnie sprawdzi się w niemal każdej aranżacji. Gabiony najczęściej wypełnia się łupkiem granitowym. Jako wypełnienie doskonale sprawdza się również bazalt oraz granitowe otoczaki. Gabiony mogą zostać wypełnione również drewnem. Taki materiał daje bardzo interesujący oraz modny rustykalny efekt.

Dostępne w naszej ofercie gabiony mogą stać się ciekawym dodatkiem do ogrodu lub zastąpić płoty, murki lub ogrodzenia. W sklepie Palisada.pl znajdą Państwo między innymi gabiony Zenturo belgijskiej firmy Betafence, których konstrukcja umożliwia montaż furtki oraz ułożenie wzorów lub napisów ze specjalnych pikseli. Na naszej stronie mogą obejrzeć Państwa zdjęcia naszych realizacji z zastosowaniem gabionów.