Gabiony to ciekawa alternatywa dla tradycyjnych murków, płotów czy innych ogrodzeń. Ich nowoczesny charakter i efektowny design perfekcyjnie wpisuje się w obowiązujące trendy w zakresie projektowania przestrzeni wokół domów lub budynków firmowych. Gabiony stały się niezwykle popularnym elementem nowoczesnej posesji, który już od jakiegoś czasu zachwyca zarówno projektantów, jak i samych użytkowników takiego rozwiązania.

W naszej ofercie znajdziesz bogaty wybór ogrodzeń (murków) gabionowych. Wyjątkowo sztywne, z możliwością dowolnego wypełnienia (łupek granitowy, bazalt, otoczaki, dostępne w różnych gabarytach. Dzięki temu z łatwością dopasujesz wybrane rozwiązanie do swojej posesji. Gabiony prezentują się efektownie, stanowiąc jednocześnie solidne rozwiązanie na lata.

Działamy profesjonalnie i kompleksowo, dlatego dla Twojej wygody przeprowadzimy cały proces związany z montażem gabionów – od pomiarów, przez projekt i transport, aż po instalację ogrodzenia.

Filtry
  • Przeznaczenie:

Brak wyszukiwanej treści

Wygląda na to, że nie ma tutaj treści, której szukasz

Wróć do strony głównej

Gabiony to nie tylko ogrodzenie

Jeszcze do niedawna gabion był zwykłym elementem budowlanym, który stosowano do wzmacniania różnego rodzaju konstrukcji. Jednak stalowa siatka wypełniona ciekawymi materiałami przyciągnęła uwagę designerów i stała się ciekawym elementem architektonicznym. Na popularność gabionu wpłynęło również to, że jego produkcja jest stosunkowo prosta, a cena wyjątkowo przystępna.

Obecnie gabiony mogą pełnić różne funkcje. Doskonale spisują jako oryginalne i atrakcyjne dla oka ogrodzenia domu. Możesz użyć ich jako ciekawego dodatku do ogrodu – gabiony można bez większego problemu przekształcić w nowoczesną ławkę, piękną donicę, grill, czy też atrakcyjny element dekoracyjny przestrzeni, taki jak na przykład fontanna.

Gabiony – rodzaje wypełnienia

Gabiony zachwycają przede wszystkim swoim surowym charakterem – połączenie metalowej siatki oraz kamieni tworzy oryginalny płot, który doskonale pasuje do nowoczesnej architektury. Jednak minimalistyczny wygląd gabionów świetnie sprawdza się także w każdej innej aranżacji.

Gabiony najczęściej wypełnia się łupkiem granitowym (to najpopularniejsza, a zarazem najtańsza opcja). Jako wypełnienie doskonale sprawdza się również bazalt oraz granitowe otoczaki. Gabiony mogą zostać wypełnione również drewnem. Taki materiał daje bardzo interesujący oraz modny, rustykalny efekt.

Gabiony – solidne i efektowne rozwiązanie na lata

Dostępne w naszej ofercie gabiony mogą stać się ciekawym dodatkiem do ogrodu lub z powodzeniem zastąpić tradycyjne płoty, murki lub inne ogrodzenia. W sklepie Palisada.pl znajdziesz m.in. gabiony Zenturo, renomowanej belgijskiej firmy Betafence, których konstrukcja umożliwia montaż furtki oraz ułożenie wzorów lub napisów ze specjalnych pikseli.

Interesują Cię nowoczesne gabiony najwyższej jakości? Zastanawiasz się nad wyborem? Poznaj nasze dotychczasowe realizacje – galerię zdjęć wykonanych inwestycji z zastosowaniem gabionów.

Sprawdź naszą ofertę!