2

Ogrodzenie panelowe, z wyglądu przypominające tradycyjną siatkę ogrodzeniową, można spotkać praktycznie wszędzie – nie tylko na działkach o dużej powierzchni, boiskach sportowych, osiedlach czy zakładach firmowych, ale także na posiadłościach z domkami jednorodzinnymi. Tego typu ogrodzenie wybierane jest coraz chętniej, ponieważ oferuje wiele zalet – poznajmy 5 powodów, dla których warto się na nie zdecydować!

Ogrodzenie panelowe, czyli?

Głównymi elementami tego systemu są – mogące przybierać różne kształty, panele ogrodzeniowe, których liczba zależy od wielkości terenu, który ma ogrodzić. Ogrodzenia panelowe dostępne są w wymiarach, które łatwo można dostosować do wszelkiego rodzaju obiektów. Najczęściej spotykane w sprzedaży mają wysokość: 103 cm, 123cm, 153 cm i 173 cm. Dlaczego jeszcze warto wybierać ogrodzenie panelowe?

Trwałość i wytrzymałość

Jedną z najważniejszych cech, którymi powinno charakteryzować się ogrodzenie, jest jego trwałość. Płot powinien odgradzać, a także ochraniać działkę i znajdującą się na niej posiadłość, przed dostępem osób trzecich – solidność ogrodzenia jest więc absolutną podstawą. W przypadku ogrodzenia panelowego wygląda to obiecująco, ponieważ jest ono wykonywane ze stali, która – jak wiadomo, jest bardzo odporna na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto, do stworzenia tego rodzaju płotu, stosuje się również ocynkowanie, a także lakierowanie proszkowe, co sprawia, że ogrodzenie staje się odporne na niszczące działanie korozji. Daje to jednocześnie gwarancję, że ogrodzenie panelowe wykonane ze stali, będzie nam służyć przez wiele lat.

Estetyka

To, co trwałe, nie musi być jednocześnie brzydkie i siermiężne. Mimo że ogrodzenie panelowe jest bardzo wytrzymałe, to charakteryzuje się również estetycznym wyglądem. To niezwykle istotna cecha, ponieważ ogrodzenie jest wizytówką naszej posiadłości – musi więc nie tylko dobrze się prezentować, ale i współgrać z innymi elementami, np. ogrodem. Niezależnie też od tego, w jakim stylu zbudowany jest nasz dom, możemy być pewni, że stylistyka ogrodzenia panelowego wpasuje się doskonale – zarówno do budownictwa nowoczesnego, jak i do bardziej tradycyjnych domów.

Szybki, łatwy montaż

W przypadku montażu ogrodzenia panelowego wynajęcia specjalistycznej ekipy nie jest konieczne. Instalacja tego rodzaju płotu jest prosta – za pomocą obejmy panele montuje się do zabetonowanych słupków, łączenie zaś wykonywane jest dostosowaną do technologii, obejmą. Prosta forma i niewielka liczba elementów wpływa na montaż ogrodzenia panelowego, który nie sprawia większych problemów, a wszystko przebiega sprawnie i szybko.

Niska cena

Ogrodzenie panelowe mimo wysokiej trwałości i estetyki cechuje się także atrakcyjną ceną. Zaprojektowanie i stworzenie tego rodzaju płotu nie zrujnuje naszych finansów, co w przypadku budowy domu bądź jego remontu, jest niezwykle istotne.

Uniwersalność

Ogrodzenie panelowe sprawdzi się zarówno jako ogrodzenie frontowe domu jednorodzinnego, płot przemysłowy, jak i budulec do stworzenia przestrzeni dla zwierząt. Dzięki swojemu minimalizmowi i uniwersalności świetnie skomponuje się z różnego rodzaju bramami wjazdowymi czy furtkami. Za sprawą szerokiej oferty wzorów, każdy może znaleźć ogrodzenie, które wpasuje się w jego gust i wymagania.

Kategorie

Ostatnie wpisy

Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu - nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie pytania. Przedstawimy ofertę oraz doradzimy w najlepszym wyborze!

Skontaktuj się