3

Marzy ci się ogrodzenie, jakiego nikt inny nie ma w okolicy? Koniecznie przeczytaj o naszych pomysłach na ciekawe i oryginalne połączenia materiałów ogrodzeniowych. Nawet zwykły płot z siatki czy paneli palisadowych może wyglądać świetnie, kiedy nieco go zmodyfikujesz. Jak to zrobić? Poniżej kilka inspiracji.

1. Ogrodzenie gabionowe wypełnione szkłem

Jeśli chcesz uzyskać ciekawy efekt, do ogrodzenia domu wykorzystaj gabiony. Te najczęściej wypełnia się łupkiem granitowym, bazaltem czy otoczakami. Żeby być oryginalnym, zamiast kamieni możesz użyć do tego szkła. W tym celu świetnie sprawdzi się przetopiona szklana stłuczka. Możesz wypełnić nią całe gabiony lub tylko ich część. Pamiętaj tylko, że w pierwszym przypadku twoje ogrodzenie będzie dość przejrzyste, co w praktyce może być uciążliwe.

Kiedy zdecydujesz się na wypełnienie gabionów szkłem, koniecznie pomyśl o tym, aby ogrodzenie podświetlić. Strumienie światła z łatwością przenikają przez półprzezroczyste bryły i załamują się, co daje niepowtarzalny efekt, szczególnie nocą. Całość będzie wyglądać jeszcze lepiej, jeśli do wypełnienia ogrodzenia wykorzystasz szkło kolorowe.

2. Połączenie gabionów z panelami żaluzyjnymi

Łączenie ze sobą różnych materiałów może dać naprawdę ciekawe efekty. Jeśli lubisz klasyczne rozwiązania, ale jednocześnie chcesz, żeby twój płot się wyróżniał, zdecyduj się na połączenie gabionów z panelami palisadowymi.

Ogrodzenie wykonane z blaszanych profili ułożonych na kształt żaluzji zapewnia domownikom maksimum prywatności. Kiedy jest ciemne i mało przejrzyste może jednak wyglądać przytłaczająco. Aby je nieco rozjaśnić i nadać niebanalnego wyrazu, między poszczególnymi panelami możesz zamontować gabiony. Metalowe kosze po wypełnieniu białym otoczakiem stworzą kontrast, co ostatecznie będzie wyglądać niezwykle oryginalnie.

Gabiony możesz zamontować nie tylko między panelami, ale także pod nimi. Wtedy też będą tworzyć estetyczną podmurówkę.

3. Ogrodzenie palisadowe w połączeniu z żywopłotem

Jeżeli lubisz zieleń, ten pomysł na pewno ci się spodoba. Połączenie tradycyjnego płotu z żywopłotem to nic nowego. Jednak przy odrobinie wyobraźni, można w ten sposób stworzyć niezwykle oryginalne ogrodzenie. Wystarczy, że do wykonania żywopłotu użyjesz mniej znanych roślin. Na pewno sprawdzi się berberys thunberga, którego liście mają intensywnie czerwony kolor lub jałowiec skalny blue barrow o srebrzysto-błękitnych igłach.

Kluczem jest tutaj także sposób rozmieszczenia paneli i żywopłotu. Decydując się na ogrodzenie tego typu, postaraj się podzielić przestrzeń na swojej działce. W jaki sposób? Tam, gdzie potrzebujesz więcej prywatności, posadź gęstą roślinność. Żywopłot nie tylko ochroni cię przed wzrokiem wścibskich sąsiadów czy przechodniów, ale także skutecznie stłumi wszelkie hałasy. Tam, gdzie chcesz, żeby ogrodzenie było bardziej przejrzyste, zamontuj przęsła palisadowe. Aby całość dobrze się komponowała, przy panelach możesz posadzić niewielkie krzewy np. bukszpan czy komarzycę.

4. Panele aluminiowe w ogrodzeniu z płyt betonowych

Podoba ci się ogrodzenie wykonane z płyt z betonu architektonicznego? Niewątpliwie jest to niezwykle nowoczesne rozwiązanie. Dla ciekawszego efektu betonowe płyty warto połączyć z aluminiowymi panelami. W ten sposób możesz uzyskać kontrast koloru i faktur. Gładkie, czarne lub grafitowe panele aluminiowe idealnie komponują się z chropowatym, szarym betonem. Całość wygląda nowocześnie i niezwykle interesująco.

Świetnym uzupełnieniem ogrodzenia będzie zadaszenie nad furtką z konstrukcji aluminiowej obłożonej płytami z betonu architektonicznego. Pamiętaj tylko, aby w tym przypadku też zachować kontrast.

Zobacz jakie nowoczesny płyty betonowe posiadamy w ofercie: ogrodzenie z płyt betonowych

5. Ogrodzenie panelowe w nietypowym kolorze

Kto powiedział, że ogrodzenie musi być szare lub czarne? Jeśli poeksperymentujesz z kolorami, nawet zwykły płot z siatki może wyglądać bardzo oryginalnie. Panele ogrodzeniowe zazwyczaj są cynkowane ogniowo lub cynkowane i malowane proszkowo na różne kolory z palety RAL. Wokół domu z działką świetnie będą prezentować się przęsła w kolorze zielonym i brązowym. Zwłaszcza jeśli rosną na niej różnorodne rośliny. Bardziej intrygująco będzie wyglądać ogrodzenie w kolorze czerwonym lub żółtym. To jednak opcja dla odważnych.

Panele aluminiowe można zamówić pomalowane w dwóch kolorach. Jeśli lubisz nowoczesne rozwiązania, zdecyduj się na połączenie bieli z szarością. Jeśli posiadasz bramę garażową w niestandardowym kolorze rozważ zamówienie ogrodzenia aluminiowego z jedną lub dwoma lamelami w kolorze bramy. Dzięki temu stworzysz wyjątkowy i niepowtarzalny wzór ogrodzenia. Przęsła możesz zamówić też w wersji ze strukturą imitującą drewno, które same w sobie wyglądają bardzo oryginalnie.

Więcej ogrodzeniowych inspiracji znajdziesz w zakładce realizacje tam znajdziesz nasze najświeższe realizacje i najnowsze trendy w ogradzaniu posesji.

Kategorie

Ostatnie wpisy

Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu - nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie pytania. Przedstawimy ofertę oraz doradzimy w najlepszym wyborze!

Skontaktuj się