3

Ogrodzenie działki spełnia wiele istotnych funkcji. Zabezpiecza posesję przed wtargnięciem intruza, ale również nie pozwala, aby dzieci czy zwierzęta domowe zbliżały się do niebezpiecznej jezdni. Odpowiednio ogrodzona działka daje poczucie bezpieczeństwa i swobody. Zależy ci na trwałym ogrodzeniu działki, jednak nie chcesz wydać zawrotnych sum na ten cel? Istnieje kilka ekonomicznych rozwiązań, które zapewnią bezpieczeństwo i wyizolowanie terenu, jednocześnie nie obciążając portfela. Poznaj nasze propozycje, które z pewnością podpowiedzą ci jak tanio, a do tego solidnie ogrodzić działkę.

1. Ogrodzenie siatkowe

Najprostszym, a zarazem najtańszym sposobem na ogrodzenie działki jest zastosowanie siatki. Jej montaż polega na zamocowaniu w podłożu słupków ogrodzeniowych, a następnie rozciągnięciu między nimi ocynkowanej siatki. Aby słupki były stabilne, należy osadzić je w betonie, a pod siatkę dać podmurówkę prefabrykowaną. Jednak jeżeli zależy ci na dodatkowych oszczędnościach, możesz zrezygnować z płyt betonowych.

Możesz zdecydować się na siatkę surową, ocynkowaną lub powleczoną materiałem w różnych kolorach, co sprawi, że zyska walory estetyczne i idealnie wkomponuje się w styl domu. W naszej ofercie znajdziesz wiele wysokości zarówno słupów, jak i siatki oraz wszystkie niezbędne elementy potrzebne do montażu. Cena takiego ogrodzenia jest niewiele niższa niż paneli ogrodzeniowych i wiele osób decyduje się na trochę droższe rozwiązanie, ale o wyższych walorach estetycznych oraz większej sztywności, jaką charakteryzują się przęsła panelowe.

2. Ogrodzenie panelowe

Zastanawiasz się nad wyborem ogrodzenia panelowego, ale szukasz jego najtańszej wersji? Wybierz panele przetłaczane z oczkami minimum 50×200 i drutu 4mm, dzięki czemu uzyskasz dużą sztywność całego elementu. Możesz wybrać spośród różnych wysokości panelu, dzięki czemu ogrodzenie będzie idealnie dopasowane do twoich potrzeb. Panele wykonane są z ocynowanego drutu. W naszej ofercie znajdziesz modele surowe lub malowane proszkowo na jeden z pięciu kolorów, w tym najmodniejszy w ostatnim czasie antracyt.

Takie rozwiązanie również pozwala na rezygnację z użycia podmurówki. Ten zabieg znacznie zredukuje koszty, podobnie jak w przypadku ogrodzenia siatkowego. Ogrodzenie panelowe jest sztywne, a więc z pewnością posłuży Ci przez wiele lat, w związku z czym w przyszłości zaoszczędzisz na jego naprawie.

W naszej ofercie znajdziesz dwa rodzaje ogrodzenia panelowego – ogrodzenie panelowe proste i ogrodzenie panelowe przetłaczane 3D

3. Ogrodzenie gabionowe

Marzysz o efektownym i modnym ogrodzeniu domu, jednak chcesz zminimalizować koszty? Postaw na gabiony, a oszczędności poszukaj w wyborze rodzaju wypełnienia. Ogrodzenie tego typu jest bardzo modne i od kiedy zaczęto je produkować, zachwyca zarówno projektantów, jak i samych inwestorów. Minimalistyczne, nowoczesne, dające wiele możliwości wykończenia — czy można chcieć czegoś więcej?

Ogrodzenie gabionowe składa się z paneli, które mają możliwość wypełnienia ich w środku dowolnym kruszywem. Najczęściej stosuje się otoczaki bądź łupki granitowe lub bazalt. Nie chcesz przepłacać za wypełnienie? Użyj kamienia polnego, który będzie najtańszym rozwiązaniem, a dzięki różnorodności kształtów i kolorów sprawi, że ogrodzenie będzie niepowtarzalne. Gabion jest modnym rozwiązaniem na lata, a kiedy znudzi ci się wypełnienie z kamienia polnego, możesz je dowolnie wymienić na łupek granitowy, cegłę, a nawet drewno. Takie możliwości pozwolą dopasować ogrodzenie niemalże do każdego stylu: od modernistycznego po rustykalny. Stosując takie rozwiązanie, nawet po latach można zmienić wygląd ogrodzenia, nie naruszając jego konstrukcji i co najważniejsze, nie narażając się na zbyt wysokie koszty.

Zobacz jedną naszych realizacji, gdzie inwestor połączył gabion z panelami aluminiowymi: aluminiowe ogrodzenie z gabionem

Ogrodzenie dopasowane do potrzeb

Niezależnie od tego, w jakim stylu jest twój dom, możesz znaleźć ekonomiczne rozwiązanie na ogrodzenie posesji, które będzie się z nim idealnie komponować. Pamiętaj, że do każdego rodzaju ogrodzenia pomożemy ci dobrać odpowiednią bramę i furtkę, a później przeprowadzimy cię przez proces zamówienia. Jeżeli będziesz miał ochotę, możesz skorzystać także z naszej usługi montażu. Wtedy też zajmiemy się każdym szczegółem, a ty będziesz mógł w tym czasie wykonywać swoje obowiązki, albo po prostu odpocząć.

Dlaczego warto kupić ogrodzenie u producenta wraz montażem przeczytasz na naszej stronie głównej: dlaczego warto nas wybrać?

Kategorie

Ostatnie wpisy

Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu - nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie pytania. Przedstawimy ofertę oraz doradzimy w najlepszym wyborze!

Skontaktuj się