2

Ogrodzenie frontowe jest pewnego rodzaju wizytówką Twojej posesji. To pierwsza rzecz, którą widzą Twoi goście, a także przechodnie. Ogrodzenie powinno pełnić funkcję ochronną, ale także dekoracyjną. Zastanawiasz się, jakie ogrodzenie frontowe wybrać oraz który rodzaj płotu spełni twoje oczekiwania? Zadbaj o to, aby prócz poczucia bezpieczeństwa cieszyło również Twoje oko. Oto kilka propozycji, które pomogą Ci w podjęciu decyzji.

Nowoczesny design i ochrona prywatności, czyli ogrodzenie aluminiowe z możliwością personalizacji

Jeżeli zależy Ci na zachowaniu intymności i maksymalnym odizolowaniu się np. od ruchliwej ulicy, rozważ wybór ogrodzenia żaluzyjnego lub aluminiowego. Te najczęściej występują w formie konstrukcji przęseł wykonanych z profili o rożnych wysokościach. Oczywiście odległość poszczególnych profili możesz dostosować do swoich potrzeb, tworząc niepowtarzalne układy. Ogrodzenia żaluzyjne nieprzejrzyste to nowoczesne rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się jako ogrodzenie frontowe, zapewniając wielbicielom niebanalnego designu tak cenną w dzisiejszych czasach prywatność.

Dekoracyjne, nowoczesne ogrodzenie frontowe z gabionów

Co wybrać jeżeli oprócz ochrony zależy Ci na aspekcie dekoracyjnym? Chcesz, aby twoje ogrodzenie było minimalistyczne, gustowne, a jednocześnie współgrało z naturą? W takim przypadku świetnym rozwiązaniem będzie połączenie ogrodzenia palisadowego w formie żaluzyjnej, które odizoluje Cię od świata zewnętrznego z dekoracyjnymi gabionami. Gabion to metalowa konstrukcja, którą dla wzmocnienia wypełnia się przeróżnymi materiałami. Najpopularniejsze z nich to łupek granitowy, bazalt i otoczaki.

Możesz wypełnić cały gabion jednym rodzajem kamienia lub pokusić się o ułożenie z nich kolorowych warstw czy dekoracyjnych mozajek. Ograniczeniem jest tylko Twoja fantazja. Gabiony możesz wypełnić niemalże dowolnym materiałem skalnym – łamanym piaskowcem, kamieniem wapiennym, kostką granitową, otoczakami, zwykłymi polnymi kamieniami i skałami wulkanicznymi. W wypełnieniu gabionów świetnie sprawdzi się też cegła, kolorowy beton lub szkło z recyklingu. Dzięki różnorodnym metodom wykończenia takie ogrodzenie świetnie wpasuje się w krajobraz, który tworzysz w swoim ogrodzie, a do tego będzie oryginalne.

Ogrodzenie palisadowe dla miłośników klasyki

Jesteś właścicielem klasycznego domu jednorodzinnego? Cenisz sobie rodzinne ciepło, a Twój ogród to centrum spotkań towarzyskich i nie chcesz osłaniać się całkowicie od reszty świata? W takim razie idealnym rozwiązaniem będzie zamontowanie od frontu klasycznych przęseł ozdobnych, które świetnie komponują się zarówno z murkami kamiennymi, jak i słupami metalowymi. W dzisiejszych czasach delikatne ozdobniki i lekkość, jakie nadaje taki rodzaj ogrodzenia, świetnie podkreślają rodzinny charakter posesji. Możesz wybierać spośród wielu wzorów i kolorów, co dodatkowo pozwoli ci dopasować płot do swoich preferencji. Ponadto, do ogrodzenia palisadowego z łatwością znajdziesz furtkę i bramę dwuskrzydłową lub przesuwną wykonaną w tym samym systemie, co stworzy spójną całość. Co ważne, nowoczesne przęsła wykonane mogą być również z lekkiego, ale bardzo wytrzymałego aluminium, które jakością wykonania podkreśli wyjątkowość Twojej posesji.

W naszej ofercie znajdziesz szeroką gamę ogrodzeń aluminiowych, wszystkie możesz zobaczyć tutaj:aluminiowe ogrodzenia

 

Atrakcyjna cena i solidne wykonanie, czyli panele przetłaczane

Jeżeli zależy Ci na szybkim i tanim ogrodzeniu posesji, możesz wybrać ogrodzenie panelowe przetłaczane. Jest to rodzaj ogrodzenia przemysłowego, które świetnie sprawdza się do grodzenia budynków mieszkalnych. Do jego głównych zalet należy: lekkość konstrukcji, solidne wykonanie i atrakcyjna cena. Taki rodzaj ogrodzenia frontowego samodzielnie nie posiada funkcji dekoracyjniej, jednak jak w przypadku ogrodzenia palisadowego, możesz połączyć je z dekoracyjnym gabionem. Dla uzyskania ładniejszego efektu, panele możesz osadzić także na ozdobnej podmurówce prefabrykowanej.

Ogrodzenie frontowe będzie służyło Ci przez lata i to ono będzie pierwszym, co zobaczysz po powrocie do domu. Zadbaj o to, aby spełniło Twoje oczekiwania i prócz poczucia bezpieczeństwa, stanowiło element dekoracyjny.

Kategorie

Ostatnie wpisy

Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu - nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie pytania. Przedstawimy ofertę oraz doradzimy w najlepszym wyborze!

Skontaktuj się