2

Kupując ogrodzenie otrzymujemy również ofertę montażu. Cena usługi czasami może przekroczyć założony budżet więc zastanawiamy się, czy możemy montaż wykonać sami.

Tak. Każde ogrodzenie można zamontować we własnym zakresie i nie ma to wpływu na gwarancję. Jedynie montaż automatyki do bramy wymaga zaproszenia do domu autoryzowanego instalatora aby mieć pełną gwarancję i opiekę w razie awarii. Ogrodzenia montowane na wcześniej przygotowanych murkach wystarczy jedynie przykręcić za pomocą kołków lub kotw chemicznych jeśli są wymagane z uwagi na strukturę muru. W przypadku zakupu słupów stalowych lub aluminiowych trzeba posiadać więcej umiejętności i zabetonować słupy w odpowiednich odległościach od siebie, pamiętając również o poprawnie wykonanym pionowaniu. Należy przy tym zastosować beton półsuchy aby świeżo postawione słupy nie przechyliły się lub nie opadły. Otwory pod słupy powinny być wykopane poniżej strefy przemarzania, np. w okolicach Wrocławia 80cm. Po tygodniu gdy beton zastygnie możemy przykręcać elementy ogrodzenia.

 

Jak zamontować ogrodzenie panelowe – samodzielnie czy przez firmę?

Każde ogrodzenie możesz zamontować we własnym zakresie – takie rozwiązanie nie wpływa w żadnym stopniu na gwarancję. Jedynie podłączanie automatyki do bramy wymaga skorzystania z usług autoryzowanego instalatora. Jednak samodzielny montaż ogrodzenia nie zawsze jest dobrym pomysłem. Wymaga on dużej precyzji i wprawy w pracach remontowo-budowlanych.

Ogrodzenie panelowe – jak montować je samodzielnie?

Jak zamontować ogrodzenie panelowe samodzielnie? Wszystko zależy od tego, czy przęsła mają być osadzone na ozdobnej podmurówce, czy na wylewce. Ogrodzenia montowane na wcześniej przygotowanych murkach, wystarczy przykręcić za pomocą kołków lub kotew chemicznych. Jeśli przęsła mają być przedzielone słupami, sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Słupy należy zabetonować w odpowiednich odległościach od siebie, pamiętając przy tym o poprawnie wykonanym pionowaniu. Aby prace przebiegły sprawniej, warto zastosować beton półsuchy. Otwory pod słupy powinny być wykopane poniżej strefy przemarzania, czyli najlepiej na głębokość minimum 80 cm. Pozostałe elementy ogrodzenia można przykręcić, dopiero kiedy beton całkowicie zastygnie.

Ogrodzenie panelowe – czy i jak montować je samemu na pochyłym terenie?

Dużo większy problem stanowi samodzielnie montowanie ogrodzenia, kiedy ma ono przebiegać przez zbocze. Kiedy istnieje ryzyko osunięcia się skarpy, należy ją wzmocnić, a to wymaga użycia specjalistycznego sprzętu. Ponadto, stawianie ogrodzenia panelowego na nierównym terenie wymaga ogromnej dokładności i znajomości wielu technik. Jeśli nie masz doświadczenia w tego typu pracach, zdecyduj się na zatrudnienie profesjonalnej ekipy.

Kategorie

Ostatnie wpisy

Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu - nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie pytania. Przedstawimy ofertę oraz doradzimy w najlepszym wyborze!

Skontaktuj się