< 1

Od dłuższego czasu na rynku jest duży wybór nowoczesnych ogrodzeń. Praktycznie każdy producent ma w swojej ofercie produkt dla nowoczesnego budownictwa.

Podstawową różnicą jest materiał z którego wykonane są elementy ogrodzenia. Metalowe ogrodzenia występują w trzech wersjach: nieocynkowane malowane proszkowo, ocynkowane i malowane proszkowo oraz aluminiowe malowane proszkowo. Materiał nieocynkowany jest najmniej zabezpieczony przed korozją. Ma tylko cienką warstwę lakieru i korodować może już nawet po pół roku. Stal ocynkowana i malowana proszkowo jest najlepiej zabezpieczona przed warunkami atmosferycznymi. Jednak przy uszkodzeniu powłoki pojawi się rdza. Natomiast aluminium malowane proszkowo, mimo że wydaje się delikatnym materiałem, kiedy jest pomalowane proszkowo nie jest narażone na rdzewienie nawet przy uszkodzeniu powłoki lakierniczej.

Nowoczesne ogrodzenia zwykle są wykonane jako poziome elementy w ramie lub ceowniku. Tańsze wersje wykonane ze stali są niekiedy nawet nieestetycznie nitowane od wewnętrznej strony aby obniżyć koszty produkcji ale przez to nie wyglądają estetycznie. Ogrodzenia spawane posiadają spawy które nie każdemu się podobają. Wiadomo że gładka, równa powierzchnia ma swój wyjątkowy charakter dlatego wybierając ogrodzenie aluminiowe firmy Palisada.pl mamy pewność właśnie estetycznego wykonania zarówno z zewnątrz jak i od środka posesji.

Kategorie

Ostatnie wpisy

Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu - nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie pytania. Przedstawimy ofertę oraz doradzimy w najlepszym wyborze!

Skontaktuj się