3

Wybór ogrodzenia to trudne zadanie. Zwłaszcza jeśli zależy nam na tym, aby nie tylko chroniło posesję, ale także pełniło funkcję reprezentatywną. Kiedy ogrodzenie ma być jednocześnie bezpieczne i ładne, warto postawić na ogrodzenie z paneli ogrodzeniowych.

Te występują w wielu wzorach, a do tego są niezwykle stabilne. Kiedy wybrać ogrodzenie palisadowe pionowe, a kiedy horyzontalne? Podpowiadamy

Najważniejsze cechy ogrodzenia z paneli ogrodzeniowych

Ogrodzenie z aluminiowych paneli to częsty wybór zarówno w przypadku posesji prywatnych, jak i terenów przemysłowych. Przede wszystkim dlatego, że jest bardzo trwałe, a do tego stosunkowo niedrogie. Przęsła ogrodzenia są wykonywane ze specjalnych profili stalowych, które są cynkowane i malowane proszkowo, lub profili aluminiowych malowanych proszkowo. To sprawia, że jest ono odporne na rdzę i służy przez wiele lat. Z uwagi na stabilną konstrukcję, ogrodzenie z paneli może być montowane na podmurówce lub bez niej, bezpośrednio nad gruntem.

Kiedy warto wybrać ogrodzenie z paneli ogrodzeniowych?

Ogrodzenie panelowe to świetny wybór wszędzie tam, gdzie ogrodzenie ma być nie tylko zabezpieczeniem, ale także ozdobą. Obecnie panele produkowane są w wielu wzorach, przez co można idealnie dopasować je do stylu domu. Ogrodzenie jeszcze lepiej prezentuje się na podmurówce lub w połączeniu z nowoczesnymi gabionami. Bez problemu można dobrać do niego pasującą bramę i furtkę. Ogrodzenie palisadowe wykonywane jest z niezwykle trwałych materiałów, które dodatkowo są jeszcze zabezpieczone. Jego zakup jest więc idealnym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na tym, aby nowe ogrodzenie posłużyło przez długie lata.

Ogrodzenie pionowe czy poziome? Co wybrać?

Decydując się na nowoczesne ogrodzenie panelowe, trzeba dokonać jeszcze wyboru, czy profile w poszczególnych przęsłach mają być ułożone pionowo czy horyzontalnie. Wbrew pozorom nie jest to jedynie kwestia estetyki. Dla przykładu, ogrodzenie poziome często ze względu na gęste ułożenie profili jest bardziej sztywne i wytrzymałe. Z kolei ogrodzenie pionowe zazwyczaj jest lżejsze, przez co łatwiej je zamontować.

Nowoczesne ogrodzenie pionowe

Kiedy lepiej wybrać ogrodzenie pionowe? Jeśli chodzi o sam wygląd, na pewno bardziej będzie pasować do domu wybudowanego w stylu nowoczesnym. Pionowe profile montowane poniżej gruntu wyglądają jakby wystawały prosto z ziemi, najczęściej przestrzeń przy ogrodzeniu jest obsypywana kamieniami, które idealnie współgrają z nowoczesnym stylem ogrodzenia.

 

Ogrodzenie poziome

Kiedy z kolei warto postawić na ogrodzenie panelowe poziome? To rozwiązanie idealnie komponuje się z każdym stylem budownictwa. Ogrodzenie aluminiowe czy stalowe z profilami o poziomym ułożeniu będzie odpowiednim wyborem do ogrodzenia posesji, na której znajduje się zarówno dom o prostej bryle jak i z dachem dwuspadkowym lub kopertowym. Minimalistyczne przęsła o poziomym ułożeniu są na tyle uniwersalne, że można połączyć je z innymi materiałami.

 

 

Ogrodzenie — jakie wybrać?

Wybór ogrodzenia ma znaczenie nie tylko pod względem estetyki, ale również bezpieczeństwa. Jeżeli właścicielowi działki zależy na tym, aby ogrodzenie było odpowiednim zabezpieczeniem przed włamywaczami zarówno ogrodzenie poziome jak i pionowe będzie dobrym wyborem. Trzeba jednak wspomnieć, że zgodnie z przepisami, jeśli ogrodzenie jest niższe niż 1,8 metra, musi być wykończone w bezpieczny sposób. Warto również pamiętać, że dopiero wyposażenie ogrodzenia w elektronikę pomoże nam dobrze zabezpieczyć naszą posesję.

Jeśli do stylu domu bardziej pasuje ogrodzenie poziome, warto zadbać o to, aby miało gęsto ułożone profile. W przeciwnym razie przęsła mogą posłużyć nieproszonym gościom za drabinę i ułatwić im dostęp na posesję. Ogrodzenie wykonane z blachy ułożonej w niewielkich odstępach, na kształt żaluzji, nie tylko uchroni działkę przed włamywaczami, ale także przed wścibskim wzrokiem przechodniów.

Podsumowując, zarówno ogrodzenie panelowe poziome, jak i pionowe ma wiele zalet. Pierwsze z nich idealnie chroni posesję przed wejściem osób trzecich, a nawet dzikich zwierząt. Z kolei drugie, jest nowoczesne i mocno podkreśla prestiż naszej nieruchomości.

 

Chcesz zobaczyć modele naszych ogrodzeń poziome i pionowe wejdź na stronę: ogrodzenia dla domu

Kategorie

Ostatnie wpisy

Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu - nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie pytania. Przedstawimy ofertę oraz doradzimy w najlepszym wyborze!

Skontaktuj się