Jeśli wybrałeś już swój idealny model ogrodzenia, które będzie zabezpieczać Twoją posesję i jesteś zdecydowany na początek współpracy, to przed przystąpieniem do wykonania projektu grodzenia musimy zrobić jeden z najważniejszych elementów w procesie naszej współpracy. Musimy pojawić się u Ciebie na pomiarach terenu.
Aby ta część naszej współpracy przebiegła sprawnie chcielibyśmy podzielić się z Tobą kluczowymi wskazówkami na temat przygotowań do pomiaru przed montażem ogrodzenia. Wiedza ta nie tylko ułatwi naszą pracę, ale przyniesie korzyści również Tobie.
1. Wyznaczenie punktów geodezyjnych lub punktów startowych
Pierwszym krokiem jest wyznaczenie punktów geodezyjnych przez geodetę lub punktów startowych przez Ciebie jako inwestora. To one stanowią kluczową podstawę pomiaru oraz późniejszej realizacji montażu ogrodzenia. Dzięki temu unikamy błędów i zapewniamy dokładność naszej pracy, co przekłada się na estetykę ogrodzenia.
2. Niwelacja terenu
W przypadku, gdy teren wymaga niwelacji, upewnij się, że ta praca odbyła się przed pomiarem. Równe i stabilne podłoże to kluczowa gwarancja, że Twoje ogrodzenie będzie stać na pewnym gruncie przez wiele lat.
3. Wyznaczenie punktu „0” przyszłej kostki
Jeśli planujesz po montażu ogrodzenia, układanie bruku na terenie, warto wyznaczyć kluczowy punkt „0” przyszłej kostki.
To ważna wysokość, od której projektant będzie wyznaczał wysokości przęseł i słupków. To również punkt do wyznaczenia wysokości na jakiej będzie zamontowana brama i furtka, by zapewnić odpowiednią wysokość nad terenem.
4. Oczyszczenie linii ogrodzenia z przedmiotów mogących utrudnić pomiar
Przed samym pomiarem warto oczyścić linię ogrodzenia z przedmiotów, które mogą utrudniać pomiar, takie jak roślinność, kontenery, hałdy ziemi i gruzu, palety kostki czy zaparkowane samochody. Jeśli planujesz montaż nowego ogrodzenia na miejscu starego, maksymalnie przygotuj dostęp do niego – to kluczowy krok, który przyspieszy naszą pracę.
5. Mapa PZT i zdjęcia
Dodatkowym ułatwieniem może być, dostarczenie nam jeszcze przed pomiarem, mapy PZT (projekt zagospodarowania terenu) oraz kilku zdjęć miejsca planowanej inwestycji. To cenne narzędzia, które pomagają nam zrozumieć specyfikę terenu i dostosować nasze działania. Korzyścią dla Ciebie będzie szybsza i bardziej precyzyjna realizacja pomiaru i projektu
Przygotowanie terenu w oparciu o te kluczowe wskazówki przyniesie korzyści zarówno Tobie, jak i nam jako Twojemu partnerowi w procesie wykonania ogrodzenia. Solidne podstawy to klucz do znakomitych efektów. Dzięki tym ważnym krokom możemy zapewnić Ci estetyczne i trwałe ogrodzenie, które będzie spełniać Twoje oczekiwania. Wspólnie możemy zadbać o efekt końcowy, który będzie satysfakcjonował Cię przez wiele lat.