Jak poprawnie dobrać automatykę do bram?

Wycena

PALISADA.PL

ul. Grafitowa 1a

55-010 Radwanice

k/Wrocławia

+48 71 311 72 91

automatyka do bram

Każdy użytkownik bramy wie jak to jest nieprzyjemnie kiedy deszcz pada i trzeba otworzyć bramę ręcznie żeby wjechać samochodem na posesję. Na szczęście automatyka do bram wyręcza nas w tych niekomfortowych momentach i otwiera bramę za nas. Ale żeby długo i poprawnie pracowała należy dobrać odpowiedni napęd uwzględniając kilka podstawowych parametrów.

siłowniki do bram automatyka do bramy

 

Po pierwsze długość skrzydła bramy. Siłowniki są tak zaprojektowane żeby ich praca umożliwiała otwarcie bramy w określonym zakresie. Poza ustalonymi wymiarami konieczne może być zastosowanie zamka elektromagnetycznego lub rygla który będzie trzymał bramę po zamknięciu. Druga sprawa: ciężar skrzydła. Jest zaraz po długości najważniejszym parametrem. Siłownik źle dobrany nie będzie pracował poprawnie i po niedługim czasie może się okazać konieczna jego wymiana na nowy. Biorąc pod uwagę ciężkie, kute lub przemysłowe bramy należy zakupić odpowiedni napęd którego zakres wagowy będzie wyższy niż zainstalowana brama. Będziemy mieli wtedy pewność że będzie pracował długo i niezawodnie. Po trzecie: wymiar słupka nośnego. Jest to na tyle ważny parametr że może się okazać po zakupie siłownika że go nie zamontujemy. Napędy do bram skrzydłowych występują w wersji do stalowych, wąskich słupów oraz do murowanych, grubych gdzie wymiar od powierzchni montażu do osi obrotu zawiasu może wynosić aż 20cm. Alternatywą gdy nie możemy zamontować napędu z powodu szerokiego słupka lub kiedy skrzydło bramy otwiera się na ścianę są napędy podziemne.

automat do bramy przesuwnej automat do bramy przesuwnej

 

Są to podstawowe informację które potrzebujemy aby poprawnie dobrać automatykę. Oczywiście kiedy jesteśmy dostawcą bramy sami dobieramy odpowiedni napęd i Klient nie musi się tym przejmować. Należy pamiętać, że każdy napęd posiada wiele różnych systemów zabezpieczeń które należy dobrać w zależności od analizy ryzyka.  

Tagi: 
automatyka
automatyka do bram
brama
brama przesuwna
brama skrzydłowa
napędy do bram
siłowniki do bram